امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

طاهری: کم‌لطفی شهرداری شیراز نسبت به مصوبات محرومیت‌زدایی مورد انتقاد شورا است

کم‌لطفی شهرداری شیراز نسبت به مصوبات محرومیت‌زدایی مورد انتقاد شورا است

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: محرومیت‌زدایی یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی و امام(ره) است و استمرار آن جای جای فرمایشات و اصول قطعی حضرت اقا به چشم می‌خورد.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، در توصیف خط مشی شورای ششم، گفت: مردم شورای ششم را شورای انقلابی می دانند و ما این موضوع را به عنوان فریضه اصلی خود می‌دانیم و توجه به محرومیت‌زدایی به‌عنوان محور اصلی شورا مطرح می‌شود.
طاهری افزود: شورای اسلامی شهر شیراز در دوره ششم در سند ۷۲ رویکردشان ، این موضوع را به عنوان محوری جدی و جزء رویکردهای اصلی‌ شورا می‌دانند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: اگر محرومیت‌زدایی تنها برند یا شاخص شورای ششم نباشد یکی از مهمترین شاخص هاست.
وی افزود: محرومیت‌زدایی چیزی نیست که ظرف یکی دوسال رخ دهد، اتفاق نامیمونی که طی سالهای سال رخ نداده باید به سمت اصلاح زیرساخت ها برود، همه اعضای شورای ششم هم با هر نگاه و سلیقه سیاسی که وارد شورا شده‌اند در این موضوع متحد و منسجم و یکصدا هستند.
وی در ادامه اظهار داشت: موضوع تبدیل کمیسیون به کمیته محرومیت‌زدایی به هیچ وجه به منزله تقلیل ارزش موضوع نبوده بلکه صرفا برای این است که ساعات قانونی اصلی شورا کاهش یابد و این موضوع درباره کمیسیون هوشمندسازی هم که یکی از مهم ترین موضوعات مد نظر ما است رخ داد و با شهرسازی ادغام شد و این به آن معنا نبود که هوشمندسازی برایمان کم اهمیت است، اتفاقا اینها موضوعات بسیار مهم در شهر شیراز است و ادغام آنها به معنای تضعیف یکی و تقویت دیگری نبوده بلکه هر دو باید باهم قوی عمل کنند.
طاهری تاکید کرد: لذا نباید کسی با شیطنت این موضوع را القا کند که محرومیت‌زدایی در شورا دچار یک نگاه تضعیفی شده است، چرا که محرومیت‌زدایی شعار و رویکرد اساسی ما بوده و هست و تا پایان شورای ششم هم، به همین قوت بلکه بیشتر خواهد ماند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: طبیعتا نگاه انتقادی شدیدی به شهرداری داریم چراکه شهرداری نسبت به اجرای مصوبات مربوط به حوزه محرومیت‌زدایی کم لطفی و کم توجهی داشته و باید روی این موضوع حساسیت بیشتری به خرج می‌داد و کار بیشتری می‌کرد.
وی بیان کرد: اینکه بیشتر فعالیت‌های این کمیسیون به سمت طرح ها رفته و کمتر به صورت لایحه بوده معنی واضح حقوقی اش این است که شهرداری همت لازم برای ارائه لایحه جهت حل مسائل محرومیت‌زدایی نداشته و برعکس وقتی تعداد طرح‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی بیشتر بوده نشان می‌دهد شورا همت بالایی در این خصوص داشته و این مهم ترین انتقاد ما به شهرداری است که شهرداری با شعار انقلابی ، همت لازم را برای محرومیت زدایی نداشته و انچه که باید شایسته و پر رنگ در منظر عمومی دیده شود، دیده نشد.
این عضو شورای ششم افزود: ریاست شورا هم تاکید دارد که رئیس کمیسیون محرومیت‌زدایی که تا کنون با دقت، حساسیت، هوشمندانه، با ذکاوت و شجاعت کمیسیون را هدایت کرده و تا به اینجا رسانده، از این پس هم، هم ایشان و هم سایر اعضای شورا کماکان در این حوزه فعالیت جدی داشته باشند تا به سرمنزل مقصود برسیم.
طاهری تاکید کرد: اگر این شورا که داعیه انقلابی گری دارد نتواند در این حوزه اثرات محسوس و قابل سنجشی برای مردم به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار در تمام نقاط شهر داشته باشد، نمره منفی برای شورا تلقی خواهد شد، پس قطعا ما بر این موضوع نگاه ویژه داریم.

۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۳:۲۶:۲۹

دیدگاه های شما