امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت 17 مرداد‌ماه روز خبرنگار

باسمه تعالی

جان نباشد جز خبر در آزمون

هر که را افزون خبر، جانش فزون(حضرت مولانا)

 

خبرنگاری شغل و حرفه نیست، هنر است و عشق؛ هنری که خبرنگار باید با جان و دل عاشق آن باشد تا بتواند سختی های راه را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد. چرا که راه، راه سختی است. خبرنگار در قبال ملت و کشور، باورها و اعتقادات مردم، منافع ملی و در قبال تجاوز فکری و اندیشه های بیگانه ای به مرزهای فرهنگی و حتی در قبال کژاندیشی و کژرفتاریهای اداره کنندگان کشور مسئول است؛ اما هیچ گاه این مسئولیتها، محدودیت حساب نمی شود، بلکه راه را برای رسیدن به تعالی و کمال در این حرفه مقدس هموارتر می کند تا جایی که خبرنگار جز رضایت حضرت دوست چیزی نمی بیند و نمی خواهد.

گزارش گری یک خبرنگار و خبر رسانی خبرنگار، حرفه ای باارزش است.خبرنگاران کسانی هستند که در راستای شفاف سازی جامعه قدم برمی دارند و بدون هیچ چشم داشتی به سمت جامعه ای پاک و بی آلایش حرکت می کنند.آنها سرانجام مصداق این سخن امام همام، امام کاظم (ع ) خواهند بود: «حق را بگو، اگر چه نابودی تو در آن باشد؛ زیرا که نجات تو در آن است. تحف العقول: ۴۰۸».

اینجانب روز خبرنگار را به همه اهالی فرهیخته و پاک نهاد خبر و رسانه استان فارس که امانتدار راستین قلم و حقیقت هستند و با تلاش ستودنی شان بالندگی، آگاهی و خردورزی را در ضمیر جامعه رقم می زنند، تبریک و شادباش می گویم و از ایزد منان تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در روایت گری عشق، آزادی و حق گویی در عرصه آگاهی را آرزومندم. 

امیدوارم در پرتو لطف و عنایت خداوند نون و القلم، بهروزی و سربلندیتان روزافزون باشد.

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، 17 مرداد ماه ۱۴۰۱

۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۱۸:۲۹:۲۳

دیدگاه های شما