امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت گرامیداشت هفته دولت

«به نام خداوند همه مِهر مِهروَرز»
بیانیه رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت هفته دولت
«اَلحَمْدلله ِعَلی ما اَنْعَمَ وَ لَهُ الشُّکْرُ عَلی ما اَلْهَمَ»(خطبه فدک،5)
مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت بیانیه ای صادر کرد.
متن بیانیه بدین شرح است:
هفته دولت، یادآور تلاش ایثارگرانه، همت جهادی و انقلابی شهیدان رجایی و باهنر است که در هشتم شهریور سال 1360 در آتش خشم و کینه مزدوران داخلی و حامیان خارجی آنها سوختند و  نام و آوازه شان در تقویم پرافتخار کشورمان به عنوان خادمان صدیق و وفادار انقلاب به ثبت رسید؛ شهیدانی که در عرصه‌های عدالت‌خواهی، وفاداری به آرمان‌های اصیل انقلاب و امام راحل(ره)، محرومیت‌زدایی و مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی، پُرتلاش و خستگی ناپذیر بودند.
مقام معظم رهبری درباره ویژگی‌های اخلاقی شهیدان رجایی و باهنر می‌فرماید: « شهید باهنر، مرد بی‌تظاهری بود که هیچ کس از ظاهر آرام او نمی‌فهمید در باطن و ذهن و اندیشه موّاج او چه می‌گذرد. وی یکی از متفکرین و تئوریسین‌ها و ایدئولوگ‌های انقلاب بود. نوشته‌های زیادی داشت و کتاب‌های زیادی را تنظیم کرده بود....ارتباطات نزدیکی با شهید مطهری و شهید بهشتی داشت و هر دوی اینها، برای عظمت فکری و قدرت تفکر عملی او ارزش زیادی قائل بودند... نقش شهید رجایی و باهنر در افشا کردن ماهیت لیبرالی و منافقانه بنی صدر، بسیار برجسته بود. شهید رجایی با صبر خود و متانت و حوصله عظیم و با قبول دردها و رنج‌های قلبی و غیرقابل افشایی که داشت، توانست، بنی صدر خائن را افشا و رسوا کند و به زمین بکوبد.»
و اما هفته دولت، فرصتی است تا لختی تأمل کنیم و به آن چه در گذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افکنیم. باید رنج و تلاش مسئولان متعهد کشور را ارج نهیم، خدمت های نادیدنی دولت مردان خدمتگزار و صاحب مصبان دردآشنا را سپاس گوییم و به همه تلاش گران و زحمت‌کشان نظام جمهوری اسلامی خسته نباشید، بگوییم.
اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک هفته دولت به همه دولتمردان، توفیق خدمتگزاری دولتمردان  را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
در پایان نکته‌ای که بیان آن را ضرورت می دانم این است که همراهی ملت با دولت و پشتیبانی آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و این رابطه تا هنگامی که دولت یک دولت ارزشی و خدمت گزار باشد، پایدار خواهد بود.«الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی هَدانا لِهذا وَ ما کُنَّا لِنَهْتَدِیَ لَوْ لا أَنْ هَدانَا اللَّهُ

۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۲۱:۰۹:۱۵

دیدگاه های شما