امروز: یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اطلاعیه شماره دو انتخاب شهردار شورای اسلامی شهر شیراز

محمدرضا هاجری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز ، در خصوص جلسات انتخاب شهردار شیراز  گفت:  ما تاکنون سه جلسه برگزار کردیم که در جلسه اول به یک لیست 16 نفره رسیدیم. تعدادی از این افراد اهل فارس نبودند، مثلا یکی اصفهانی بود یکی اهل یزد بود، تعدادی بیش از یکسال مقیم تهران بودند و در شیراز سکونت نداشتند. در جلسه دوم بررسی ها کامل تر شد و شورا به هفت نفر رسید، در جلسه سوم که پنجشنبه برگزار شد، یک نفر از این 7 نفر انصراف داد و لیست 6 نفره شد که در حال بررسی هستیم.
هاجری گفت: جلسه بعدی امروز برگزار خواهد شد و این افراد از چند بعد ، باید پالایش شوند.یکی از این ابعاد، تطبیق است، نامزدها باید اسناد و مدارک را بیاورند تا با شرایطی که وزارت کشور برای شهردار کلان‌شهرها در نظر گرفته، تطبیق داده شود.وی افزود: این افراد برنامه و کارنامه خود را هم ارائه داده اند اما باید با شرایط وزارت کشور سنجیده شود. یک مورد دیگر استعلام از برخی مراکز و مراجع است که باید انجام شود.سخنگوی شورا از احتمال پایان یافتن جلسات در هفته پیش رو خبر داد و خاطرنشان کرد:  احتمال می‌دهم هفته آینده جلسات بررسی تمام شود و به تصمیم نهایی و جلسه انتخاب شهردار برسیم که در صحن به صورت علنی برگزار می شود.
هاجری در پاسخ به این پرسش که جلسات غیرعلنی شورا زیاد شده است،  گفت: جلساتی که تا امروز برگزار شده، نشست‌های  مشورتی و همفکری بوده بین اعضا بوده، نه جلسه رسمی شورا،  حتی در محل شورای شهر نیز برگزار نشد و فقط 13 عضو شورا حضور داشتند، در نهایت جلسه انتخاب شهردار، علنی برگزار خواهد شد.وی افزود: من به عنوان سخنگوی شورا برای حفظ حرمت اشخاص تا پایان مراحل تطبیق و بررسی و  نهایی شدن نامزدها، هیچ اسمی ذکر نمی کنم.

۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۹:۰۳:۲۸

دیدگاه های شما