امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط شورای اسلامی شهر شیراز، مراسمی روز چهارشنبه، مورخ 1401/07/6، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور سردار حاج نبی رودکی، فرمانده لشکر 19 فجر در زمان دفاع مقدس، رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی دوره ششم و برخی از اعضای ادوار قبل و پرسنل شورای اسلامی شهر شیراز که منتسب به جامعه ایثارگری بودند در سالن کمیسیونهای شورا برگزار گردید و از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران به منظور پاسداشت جانفشانی‌های آنان در هشت سال دفاع مقدس با اهدا لوحی تقدیر به عمل آمد. در این مراسم همچنین از خانواده دو شهید امنیت، شهید محمد اسلامی و شهید محمد سجادی زاده نیز تشکر و قدردانی گردید.

در ابتدای این مراسم، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از سردار حاج نبی رودکی، یادگار هشت سال دفاع مقدس، ایشان را همچون نگینی دانستند که باید از وجود پرمنزلت ایشان آن گونه که بایسته و شایسته است بهره برد. ایشان در ادامه همچنین از اعضای محترم ادوار پیشین و پرسنل شورای اسلامی شهر شیراز که منتسب به جامعه ایثارگری بودند، تقدیر و تشکر کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: هفته دفاع مقدس، بهانه‌ای است که این ایام را مشخص و ویژه تر برای دفاع مقدس و همه آن ارزش هایی که حول و حوش دفاع مقدس است، نشان داد. اینکه دفاع مقدس یک ارزش در برابر یک ضد ارزشی به نام جنگ تحمیلی است و اینکه اصل و اساس دفاع مقدس، مقاومت مردمی و ملی و دینی ما در برابر استکبار جهانی است. ایشان در ادامه ضمن نقل قول از شهید سپهبد، قاسم سلیمانی فرمودند: اگر ارزشهای دفاع مقدس نبود، یقیناً مقاومت جانانه‌ای که در دفاع از حرم آل الله و حتی دفاع از امنیت شکل گرفت، به وجود نمی‌آمد. بسیاری از ارزش‌های امروز، زاییده تفکرات ارزشمندی است که در دوران دفاع مقدس در ملت ما نهادینه شده است.

در ادامه این مراسم، سردار حاج نبی رودکی، ضمن تبریک ماه ربیع الاول و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در خطاب به خانواده معظم شهدا گفت: شما ابتدا سرمایه بزرگ را به جلو فرستادید و با خدا معامله کردید و این معامله با خدا هم سود و منفعت دارد و این شهیدان شما به اذن خدا شافع شما خواهند بود. سردار رودکی در مورد هفته دفاع مقدس نیز گفت: ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس، امروز موجب اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیاست. ایشان همچنین به نقل از مقام معظم رهبری بیان کردند که صیانت و بازدارندگی از کشور به دلیل مقاومت هشت ساله دفاع مقدس بوده است و این مقاومت هشت ساله، طمع حمله نظامی ابرقدرت غرب را به خصوص نسبت به جمهوری اسلامی ایران از بین برده است.

۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۱:۳۷

دیدگاه های شما