امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حرکت رو به جلو سازمان آتش‌نشانی شیراز با ارتقا ماشین آلات و تجهیزات

مراسم بزرگداشت مقام آتش نشان، در آستان مقدس حرم حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) برگزار شد
همزمان با روز آتش نشانی و ایمنی، مراسمی ویژه با حضور مسئولین شهری و استانی همراه با مانور تخصصی آتش نشانان شیراز، رژه خودرویی و مارش نظامی در صحن حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.

این مراسم صبح روز پنج شنبه هفتم مهر ماه ۱۴۰۱ با غبارروبی و عطرافشانی حرم مطهر شاهچراغ (ع) توسط آتش نشانان آغاز و در مراسمی جمعی از آتش نشانان شهر شیراز با حکم تولیت محترم آستان مقدس به کسوت خادم افتخاری این بارگاه منور، منصوب و مفتخر شدند.

طاهری رییس شورای اسلامی شهر شیراز در مراسم بزرگداشت مقام آتش نشان ضمن تبریک این روز اظهار داشت: آتش نشانان مجاهدین و سربازان واقعی این شهر هستند که بدون هیچ ادعایی در سطح ایثار و فداکاری مشغول به خدمت رسانی می باشند.

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به عملکرد مثبت سازمان آتش نشانی شیراز در یک سال گذشته افزود: تلاش ها و اقدامات سازمان آتش‌نشانی شیراز در یک سال گذشته کاملا مشهود است اما با تلاش در جهت ارتقا تجهیزات و ماشین‌آلات این سازمان، در جهت پیشگیری از حوادث در شهر و ارتقا آمادگی در برابر حوادث، این مجموعه خدمت رسان را یاری خواهیم کرد.

وی به اجرای سند طرح اطفا حریق اشاره و افزود: با اجرای این طرح پروژه محور مسائل و مشکلات موجود را با برنامه ریزی و نگاهی رو به آینده رفع خواهیم کرد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز تاسیس دانشکده علمی کاربردی علوم و فنون آتش نشانی را یک اقدام جسورانه و عالمه عنوان و ادامه داد: تاسیس دانشگاه علوم و فنون سازمان آتش نشانی یک حرکت مثبت برای سایر دستگاه های مشابه در کل کشور محسوب می شود و با توجه به افزایش ۳۶۰ درصدی بودجه سازمان آتش‌نشانی نسبت به سنوات گذشته با اولویت دادن به تامین بودجه این سازمان در جهت تامین نیازها، امکانات و ماشین آلات گام بر می داریم.


آتش پاد محمد هادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با ابراز خرسندی از دعوت تولیت شاهچراغ(ع) برای اجرای مراسم روز آتش نشان در این حرم مطهر عنوان کرد: طی شش ماه نخست سال ۱۴۰۱ دو هزار و ۴۴۴ شهروند در عملیات ها توسط آتش نشانان نجات یافته اند و دو هزار و ۶۶۴ عملیات اطفا حریق و بیش از سه هزار و ۸۸۳ عملیات امداد و نجات توسط پرسنل سازمان آتش‌نشانی شیراز با موفقیت انجام گردیده است.

قانع تصویب سند جامع اطفا حریق را از مهمترین گام های این سازمان در سال جاری عنوان کرد و افزود: سند طرح جامع اطفا حریق با همکاری دانشگاه شیراز پس از دوسال پژوهش با سیزده رای اعضای محترم شورای اسلامی به تصویب رسید و به عنوان نقشه راه سازمان آتش‌نشانی در خصوص نیازهای ایمنی شهری و راهکارهای توسعه آن، جغرافیای شهری و چگونگی مواجه با عملیات های امدادی و اطفایی مورد استفاده قرار خواهد

۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۵:۴۳

دیدگاه های شما