امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

همه شعار انقلاب اسلامی خلاصه در استقرار نظام ضد سلطه است/دفاع مقدس به تعبیر امام راحل صیقل انسانیت انسان‌ها بود

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد : دفاع مقدس جزئی از ذات انقلاب اسلامی است و همه شعار انقلاب اسلامی خلاصه در استقرار نظام ضد سلطه هست.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در دومین یادواره شهدای محلات منطقه ۷ شهرداری شیراز که در جوار شهدای گمنام بوستان شهروند برگزار شد، با گرامی‌داشت یاد شهدا و تجلیل از ایثارگران، پیشکسوتان ایثارگر و خانواده شهدا اظهار کرد: عطر وجود این دو شهید گمنام به این منطقه برکتی ویژه و ارزشی معنوی داده است و باید قدردان شهدا باشیم.
وی در ادامه با بیان اینکه جنگ تحمیلی معنایی ندارد، مگر آنکه مفهوم درست آنچه که به ذات انقلاب اسلامی است، متوجه شویم، تصریح کرد: دفاع مقدس ارزشی در برابر ضدارزشی به نام جنگ تحمیلی است.دفاع مقدس جزئی از ذات انقلاب اسلامی است و همه شعار انقلاب اسلامی خلاصه در استقرار نظام ضد سلطه هست.
یادگار دفاع مقدس بیان کرد: با درک مفهوم نظام سلطه، به حقیقت و معنای انقلاب اسلامی رسیده می‌شود، چراکه انقلاب اسلامی بر شعارها و آرمان‌های خود پایبندی دارد و بر اصول اعتقادی نظام اسلامی خود ایستادگی کرده است و این با ذات کدخدامنشی نظام سلطه توفیر دارد.
مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اتفاقاتی که در طول این چند دهه علیه انقلاب اسلامی افتاده است، گفت: ما در انقلاب اسلامی شعارهای بزرگی سرداده‌ایم و پای این شعارهای بزرگ نیز خون‌های مطهر و عزیزی ریخته شده است. 
وی خاطرنشان کرد: سطر به سطر وصیت‌نامه شهدا نشان از شعوری ناب دارد که فصل‌الخطاب آن تمسک به ولایت و امام انقلاب بوده است و خون شهدا تلنگری برای همه ما هست.
سردار محمدنبی رودکی رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس نیز در این یادواره به ذکر خاطراتی از رشادت‌های فرماندهان و دلیرمردان دفاع مقدس پرداخت.
فرمانده لشکر ۱۹ فجر در دوران دفاع مقدس به پیام امام راحل انقلاب خطاب به رزمندگان در فروردین ۱۳۶۷ اشاره و با تعبیری از رهبر فقید انقلاب بیان کرد: دفاع مقدس روز صیغل انسانیت انسان‌ها بود.
سردار رودکی تصریح کرد: این پیام به نوعی انذار و بشارت به رزمندگان اسلام در حلبچه و‌ درسی برای مقاومت است.
به گفته این یادگار دفاع مقدس؛ شهدا طوری ایستادگی کردند که انقلاب اسلامی با الگوگیری از این مقاومت در برهه‌های بعد از دفاع مقدس نظیر مقابله با آمریکا، دفاع از حرم و مقابله با دانش و ... نیز با عزت و سربلندی ایستاده است.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب؛ در دوران دفاع مقدس ثابت شد که صیانت کشور و بازدارندگی در مقابل تهدیدهای دشمن، تنها از راه مقاومت به دست می‌آید.

۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۸:۰۹

دیدگاه های شما