امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

راه شهیدان همچنان امتداد دارد ،امتدادی که نشانه های آن را در سیره و مدافعان حرم می توان دید

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در جمع اصحاب حسینیه کازرونی های مقیم شیرازدر خیابان سیاحتگر به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی گفتمانی پایدار است که ریشه در بعثت دارد، تاریخ این انقلاب شکوهمند را نماد بارزی از امتداد خط سبز علوی و سرخ حسینی دانستند. 
ایشان ضمن برشمردن تاریخچه مختصری از صدر اسلام، هشت سال دفاع مقدس را نماد بارزی از انقلابی جهانی دانستند که با بعثت نبی اکرم (ص) آغاز، و انشاالله با ظهور حضرت حجت (عج) به هدف والای خویش خواهد رسید. 
مهندس طاهری در ادامه ضمن برشمردن ویژگی های بارز مدافعان حرم، آنرا نه تنها امتداد، بلکه عین مجاهدت‌های رزمندگان در نبرد با سربازان رژیم بعث دانستند که بسیار زیبا تاریخ را تکرار نمود، تکراری که برای غافلان زنگ هشداری بود که خود آیند. 
شور و شوق فراوان برای حضور در جبهه های جنگ آنهم در کشوری دیگر و صف های طولانی جوانان و نوجوانان برای دفاع از حرم حضرت زینب نشان داد.  بیان مقام معظم رهبری که نسل امروز بهتر از نسل دفاع مقدس پایبند و ارزشهای انقلاب هستند صحیح و قابل تمثیل است. 
ایشان با نگاهی مبسوط به اسلام، خدمت به مردم شریف و کاهش مشکلات و مسائل آنان و کمک به زندگی مادی و رشد معنوی آنان را، ادامه همان نبرد دفاع مقدس دانسته که خواسته شهداست. 
رئیس شورای شهر شیراز در پایان سخنان خویش شهر شیراز را نماد بارزی دانستند که در ولایت پذیری و حرکت در  جبهه حق زبانزد هستند. که نشان آن در گذشته پذیرایی از خاندان نبوی سلام الله علیها و سپس مجاهدت در پیروزی انقلاب اسلامی و بعد تقدیم هزاران شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تربیت مدافعان حرم در دفاع از ارزش های انقلاب در آن سوی مرزها می باشد.

۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۹:۳۲:۵۷

دیدگاه های شما