امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بیشترین اعتبارکارخانجات مخابراتی ITMC و نمونه های آن در شیراز به علت دانشی است که در آنجا رسوب شده است

بیشترین اعتبار کارخانجات مخابراتی آی تی ام سی و نمونه های آن در شیراز به علت دانشی است که در آنجا رسوب شده است.

مهدی نصیری در هشتاد و سومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیرازاز شهرداری شیراز که در ایام اربعین در مرز جنوبی کشور در مرز شلمچه  با بیش از 400 پرسنل شهرداری و بیش از 170 راننده اتوبوس با 70 اتوبوس که خدمات به زائرین عزیز کشورمان که عمدتاً از جنوب کشور بودند خدمات ارائه کردندو فعالیتهایی که درحوزه فرهنگی انجام شد،تقدیر و تشکر کردند.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد : ضعف برخی از شرکتها و کارخانجات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان در حال کم کردن قدرت دانشی در استان است. استان فارس که در دهه های اخیر به عنوان قطب الکترونیک کشور مطرح بود، با حضور صاایران و شرکت های دیگر زیر مجموعه صاایران و بعد از آن کارخانجات ITI و ITMC و بقیه کارخانه و شرکتهایی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بودند. در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه الکترونیک مطالعاتی انجام شده بود که شیراز به عنوان قطب این حوزه در کشور انتخاب و برای این قطب هزینه و باعث رسوب دانش وتولید دانش در این حوزه در کشور می شود که نگهداشتن این حوزه خیلی مهم است .در سالهای اخیر اتفاقاتی در کشور افتاده که این اتفاقات در استان فارس خیلی خوشایند نیست. شرکت ITI به گفته خیلی از کارشناسان به مرز ورشکستگی رسیده و هزینه کردن برای آن فایده ای ندارد. سهام این کارخانجات از وزارت ارتباطات به سهام عدالت تغییر پیدا کرده است و به نظر می رسد هیئت مدیره جدید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تحت نفوذ یک شخص خاص ممکن است قرار بگیرد که نه بومی است و نه فنی و این مورد می تواند خطر بزرگی برای این کارخانجات بوجود بیاورد. که نگرانی به کما رفتن و مرگ مغزی کارخانجات ITMC را هم در آینده ای نزدیک حس می کنیم.  
عضو هیئت رئیسه شورا اظهار داشت :. زمانی کارخانجات ITMC  در حوزه تولید و رسوب دانش سوئیچ های مخابراتی یک قطب بدون رقیب بوده و اینک این دانش که ارزش زیادی دارد در حال ازبین رفتن است ؛چرا که نیروی انسانی متخصص به خاطر عقب افتادن حقوق های پرداختی از شرکتها بیرون می روند یا دارای انگیزه کمی هستند . این عدم اشتیاق باعث کم شدن و از بین رفتن ارزش معنوی چنین کارخانجاتی است. 
وی در ادامه افزود : تفاهم نامه بین بانک شهر و شهرداری شیراز برای تشکیل یک شرکت پروژه در حوزه مرکز داده و بهره برداری از فیبر نوری سطح شهر شیراز انجام شد . حدود 240 کیلومتر فیبر نوری در اختیار شهرداری شیراز است که با مالکیت شهرداری و ارتقاء حوزه فناوری اطلاعات با کمک این شرکت پروژه ارزش چند صد میلیارد تومانی خواهد داشت . انشاالله بتوانیم علاوه بر حوزه فیبر نوری و مرکز داده ایی که قرار است در این شرکت پروژه اتفاق بیافتد، آورده های دیگری مانند کیف پول الکترونیک ، سامانه یکپارچه شهرداری الکترونیک و امثالهم هم در قالب این شرکت پروژه عملیاتی نماییم که به عنوان یک بازوی اجرایی قوی در سطح شهر شیراز برای جنوب کشور موثر باشد.
 

۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۶:۲۴:۰۸

دیدگاه های شما