امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل مدیریت شهری از روشندلان شاغل در شهرداری شیراز به مناسبت گرامیداشت روز جهانی عصای سفید

محمدحسن اسدی شهردار شیراز در دیداری که با حضور مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر و مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر و برخی مدیران شهرداری شیراز انجام شد، از عبدالله کمالی سروستانی مدیر مدرسه نابینایان شوریده شیرازی و روشندلان شاغل در شهرداری شیراز تجلیل کرد.

این دیدار روز ۲۳ مهر ماه بمناسبت گرامیداشت روز جهانی عصای سفید برگزار شد.

در این دیدار مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با گرامیداشت این روز گفت: مجموعه اقداماتی در ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولین و توانخواهان برای نخستین‌بار در شیراز انجام می‌شود و روز ۱۲ آذرماه در این کلان‌شهر ماندگار و تبدیل به نقطه عطفی برای مدیریت شهری و جامعه معلولین خواهد شد.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر شیراز؛  آیین‌نامه ۱۳بندی مربوط به ارائه خدمات به قشر معلولین در حال تدوین و نواقص آن در حال مرتفع شدن است؛ هرچند این آیین‌نامه نیز حداقل خدمات به این قشر است.

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این دیدار بر حمایت از روشندلان شیرازی تاکید و بیان کرد: لوایحی که به منظور حمایت از این قشر روشندل در نظرگرفته شده، در واقع نوعی نگاه حمایتی معقول بوده و این موضوع حمایت مدیریت شهری از شهروندان شهر است.

وی با تاکید بر ایجاد کارگروه ویژه و بازنگری در داشته‌ها و بایدهای شهر شیراز برای جامعه روشندل و معلول گفت: باید به‌طور جدی نگریست که در موضوعاتی نظیر حمل‌ونقل، ورزش و آموزشی چه باید کرد و سهم شهرداری باید مشخص و کاری جامع انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بر نهضت مناسب سازی معابر برای روشندلان و معلولین نیز تاکید کرد.

شهردار شیراز در این دیدار با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید، به ایجاد کارگروه دائمی و تنظیم لوایح حمایتی با مجوز شورای اسلامی شهر شیراز به منظور ایجاد ظرفیت برای خدمات‌رسانی به روشندلان تاکید کرد.

اسدی با تصریح بر مناسب‌سازی معابر و پیوست تسطیح‌سازی و اولویت بهسازی مبلمان شهری برای جامعه پنج هزار و ۶۰۰ نفری روشندلان و پنجاه هزار نفری معلولین شیرازی بیان کرد: از همه جهت ها ملاحظه های لازم را در مباحث رفاهی و معیشتی روشندلان شاغل شهرداری شیراز به کار می‌گیریم.

عبدالله کمالی سروستانی مدیر مدرسه نابینایان شوریده شیرازی و عضو شبکه ملی بهزیستی نیز در این دیدار با اشاره بر اهم مسائل جامعه روشندلان شیراز، بر آموزش نابینایان برای استفاده از قطار شهری، نهضت بهسازی معابر، اشتغال جوانان روشندل، استانداردسازی اماکن و بوستان‌ها و مباحث مربوط به حمل‌ونقل و به‌ویژه رفت‌وآمد دانش‌آموزان روشندل تاکید کرد

۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۱:۳۰:۲۷

دیدگاه های شما