امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اگر تصمیم داشته باشیم زمینه ساز ظهور باشیم، ولایت مداری را در جامعه تقویت کنیم

رئیس کمیته کاهش آسیب های اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز:

عضو شورای اسلامی شهر شیراز :

اگر تصمیم داشته باشیم زمینه ساز ظهور باشیم، ولایت مداری را در جامعه تقویت کنیم

به گزارش روابط عمومی شورای شهر شیراز، سیده مریم حسینی ، در جلسه ای که در سالن کمیسیون های شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته آسیب های اجتماعی ذیل کمیسیون فرهنگی فعالیت می کند، اظهار کرد: یکی از فعالیت های کمیته آسیب های اجتماعی ایجاد پایگاه تولید محتوای رسانه ای برای فضای مجازی است.

 وی در ادامه با تاکید بر اجرای ایجاد طرح پایگاه تولید محتوای رسانه ای، اضافه کرد: اگر تصمیم داشته باشیم زمینه ساز ظهور باشیم باید ولایت مداری را در جامعه تقویت کنیم چراکه فرد ولایت مدار تقویت ارزش های دینی را در جامعه گسترش می دهد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز، با بیان اینکه دشمن در فضای مجازی در صدد از بین بردن کیان خانواده است، عنوان کرد:  در جنگ نرم باید تسلیحاتی مقابل تسلیحات دشمن داشته باشیم که متاسفانه اینگونه نبوده است، دشمن از ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده می کند.

وی به عوامل اغتشاشات اخیر اشاره و تصریح کرد: ماهواره، فضای مجازی، استفاده گروه های منافقین، مزدوران، ایرانی های مقیم خارج و سلطنت طلب ها از جمله عوامل حادثه اخیر از سوی دشمن بودند، از این رو مدیران دستگاه های فرهنگی نباید تیشه به ریشه فرهنگ شهر بزنند، دشمن برای سال های آینده برنامه دارد، ما نیز باید با استفاده از ظرفیت ها مقابل دشمن بایستیم.

حسینی در خصوص بصیرت افزایی نیز افزود: یکی از راهکارها برای مقابله با دشمنان استفاده از ظرفیت ها و تبیین است، همچنین باید یک هیئت اندیشه ورز با حضور اقشار مختلف از جمله، رسانه، حوزه، دانشگاه و نخبگان تشکیل داد.

وی با بیان اینکه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی یکی از تهدیدات دشمن است، تاکید کرد: جهاد تبیین تنها راهکار منحصر به فرد مقابله با این جنگ است، مهمات این جنگ تولید محتوا و تولید روایت و سلاح اصلی این جنگ هم رسانه های نو ظهور است، شناخت میدان تهدیدات دشمنان برای خنثی سازی تهدیدات و گفتمان سازی در میدان تولید محتوا نیز مهم است.

عضو شورای شهر شیراز گفت: سازماندهی گروهی در قالب تیم های تخصصی، معرفی و بررسی استاندارد های به روز و مورد نیاز با شرایط، تولید محتوا در مدل های پویانمایی، تولید متن، نرم افزارها، بازی های تلفن همراه، تولید محتوا در دسته های ارزشی، آموزشی، گفتمانی، تحلیلی و نقد و بررسی، از جمله فعالیت های در دست اقدام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهمی که باید صورت بگیرد تشکیل کرسی های هم اندیشی در مدارس با حضور اولیا است.

۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۱۳:۵۶

دیدگاه های شما