امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز، میزبان اعضای شورا و شهردار شهر بم بود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، روز دوشنبه شانزدهم آبان ماه، عزیزآبادی، رئیس شورا ی شهر و دیگر اعضا و همچنین ریاضی، شهردار شهر بم، امروز از شورای اسلامی شهر شیراز  بازدید کردند.

 در ابتدا، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن خیرمقدم به اعضای شورا و شهردار بم از حضور ایشان در شورای اسلامی شهر شیراز با خرسندی اظهار نمود و بیان داشت: قبل از اینکه زیبایی های این شهر عزیز برای هر ایرانی متصور شود، حادثه دلخراش دی ماه 82 هیچگاه از ذهن ایرانیان پاک نخوادهد شد؛ حادثه ای که 30000 تا 50000 نفر از هموطنان عزیز بمی به خون خفتند و به دیار باقی شتافتند.

وی در ادامه افزود: آنچه بیش از هر چیز در این دیدارها اهمیت دارد، تعمیق روابط دوسویه و توسعه فرهنگی هر دو شهر است و به نظر می رسد،  آنچه مورد نظر اعضای محترم شورای اسلامی شهر بم و شهردار محترم است، رد و بدل مسائلی است که مربوط به حوزه شوراها یا مسائل شهرداری است. و باید این دید و بازدیدها را به فال نیک گرفت و مطمئناً این دیدارها باعث تقویت مدیریت شهری خواهد شد.

وی ضمن معرفی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به ذکر برخی از عملکردهای شورای ششم پرداخت و گفت: در سالی که گذشت، ما با تعداد زیادی از کمیسیونها فعالیتمان را آغاز کردیم؛ ولی در سال دوم، با نظر و تشخیص اعضای محترم، تعدادی از کمیسیونها در هم ادغام گردید و برخی از کمیسیونها با همان شرح وظایف پیشین خود به کمیته تبدیل شدند.

وی افزود: از اقدامات تازه در شورای ششم، تشکیل کمیسیون شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) بود که هم اکنون با دو کمیسیون فرهنگی و زیارتی و گردشگری شورا ادغام و تحت عنوان«کمیسیون فرهنگی، زیارتی و گردشگری و سومین حرم اهل بیت(ع) مشغول به فعالیت است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه اظهار داشت: کمیسیون شهرسازی و معماری با کمیسیون هوشمندسازی ادغام گردید و هم اکنون کمیسیون هوشمندسازی تبدیل به کمیته هوشمندسازی شد  و این کمیته ها، وظایف خود را کماکان ایفا خواهند کرد و نقش عملیاتی کمیسیون هوشمندسازی را انجام می دهند. کمیسیون حمل ونقل و ترافیک هم با کمیسیون عمران ادغام و کمیسیون حاشیه نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار نیز تبدیل به کمیته محرومیت زدایی شد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه ضمن معرفی دو اداره مهم حقوقی و مصوبات شورا و اداره ارزیابی و عملکرد شورا گفت: اداره حقوقی و مصوبات تمام خدمات حقوقی و تقنین تا زمانی که مصوبه ای در شورا به تصویب برسد، به عهده دارد و ادامه راه، بر عهده اداره ارزیابی و عملکرد شورا است؛ یعنی این اداره تصویر مصوبه را به عنوان رونوشت دریافت می کند و طی پروسه ای، مطابق با شیوه نامه ارزیابی مصوبات که در دوره ششم به تصویب رسیده، چگونگی نظارت بر روند مصوبه را پیگیری می کند.

طاهری در ادامه به تشریح دیگر کمیسیون و کمیته های موجود در شورای اسلامی شهر شیراز پرداخت و در پایان برای اعضای شورای اسلامی شهر بم  و هموطنان بمی، آرزوی سلامتی، طول عمر باعزت و عاقبت به خیری کرد.

در ادامه نیز، عزیزآبادی، رئیس شورای اسلامی شهر بم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) گفت:  دو شهر شیراز و بم از دیرباز، تقارن فرهنگی زیادی با یکدیگر داشته اند و قطعا با این دیدارها، این مهم پررنگ تر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بم 4 اثر ثبت جهانی را در کارنامه خود دارد، ادامه داد: ما می توانیم از ظرفیتهای بم برای شیراز نیز استفاده کنیم و انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی میان شیراز و بم به توسعه گردشگری شیراز کمک شایانی خواهد کرد.

شایان ذکر است شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بم خواستار تعامل و ارتباط دوسویه در زمینه های مدیریت شهری فیمابین کلانشهر شیراز و شهر بم شدند.

قابل ذکر است در ایبن بازدید، غضنفرآبادی، سلجوقیان، جزینی از اعضای شورای اسلامی شهر بم و موسی زاده، جرجانی، سهرابی و آزاد منش از مدیران شهرداری شهر بم حضور داشتند.

۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۸:۲۲:۴۹

دیدگاه های شما