امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پارک موضوعی تاریخ و فرهنگ و علوم در فرهنگسرای گلستان راه اندازی می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، رضا محمدیان، رئیس کمیسیون، فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل بیت بیان داشت:  تمامی دستگاه‌ها ونهادهای دولتی، موظف به اجرای اقدامات اجتماعی و فرهنگی در کلانشهر شیراز در حدود اعتبارات مصوب مربوط هستند. متاسفانه طی چند مدت گذشته، بار تمامی اقدامات فرهنگی شهر شیراز بر دوش شهرداری بوده است.

او بیان کرد که در شورا به دنبال آن هستیم که زیرساخت‌های فرهنگی و گردشگری به شهر اضافه کنیم.

محمدیان در حوزه گردشگردی به ضرورت توسعه زیرساخت‌های گردشگری اشاره کرد و گفت: با توسعه فضاها و مکان‌های فرهنگی وگردشگری، زمینه‌ساز گسترش توریسم و گردشگر در شهر خواهیم شد.

با توجه به اینکه امروزه گردشگری، یکی از صنایع توسعه پایدار و فرصت فرهنگی و اجتماعی برای کلانشهرها هست، به دنبال آن هستیم مکانی به مکان‌های گردشگری شهر اضافه کنیم.

محمدیان گفت: زیرساخت‌های گردشگری، خدمات و تسهیلاتی را در بر می‌گیرد که رفاه گردشگر را فراهم کرده که دسترسی مناسب به این عناصر در جذب گردشگر و افزایش ماندگاری آن در مقصد تاثیر بسیاری دارد.

محمدیان افزود: به دنبال آن هستیم، عملکرد فرهنگی شهرداری را به سمت اقدامات زیرساختی سوق دهیم. در این زمینه، می‌توان به حمایت از مکان‌های گردشگری و فرهنگی و توسعه زیرساختی لازم به به ساخت فرهنگسراها، ورزشگاه و باغات خانواده و مهربانو و ساخت المان‌های دارای مفهوم، بازسازی پارک‌ها و ساخت پارک های تخصصی و در طرح مسجد محوری مرمت و بازسازی مساجد تاریخی و بناهای مذهبی تاریخی باستانی که از سرمایه‌های شهر محسوب می‌شوند، اشاره کرد که همگی در اولویت کارها قرار دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل بیت (ع) در ادامه به برخی از اقدامات و پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر اشاره کرد که از آن جمله باغ مهربانو مخصوص بانوان و رصد خانه معلم که از مصوبات چند هفته قبل شورا نیز بوده از جمله کارهای فاخر فرهنگی و آموزشی است که البته در زمینه جذب گردشگر هم مناسب است.

او همچنین از احداث پارک موضوعی تاریخ و هنر و علوم که در آن از تکنولوژی‌های نوین استفاده می‌شود در فرهنگسرای گلستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، مکان و جایگاهی برای امر مهارت آموزی کودکان و نوجوانان فراهم خواهد شد.

۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۲۲:۰۱

دیدگاه های شما