امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

از دغدغه های مهم کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر دوری از طرح های بدون پشتوانه علمی و شعارزدگی است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، علی اکبر سلطانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت : اجرای طرح های ناقص در گذشته نه تنها برخی مسایل از جمله ترافیک را سامان نداده است بلکه موجب ایجاد مشکل و هزینه های چندبرابری در شهر شیراز گردید.
وی افزود: طرح جامع حمل و نقل شهر شیراز که مطالعات آن از سال ۹۳ آغاز گردیده و می بایست مبنای تصمیم گیری های عمرانی و حمل و نقل شهر شیراز باشد بیش از ۸ سال پیگیری نشده و به سرانجام نرسید و طرح ضابطه ۷۷۷  حمل و نقل عمومی از سال ۹۷ تا کنون رها شده و به دلیل عدم به سر انجام رسیدن طرح جامع دچار وقفه شد و ساماندهی تاکسی ها و اتوبوس ها ومینی بوس ها،  تعیین مدل های مختلف حمل و نقل ازجمله خطوط بی آر تی می بایست بر اساس کار علمی کارشناسی و فنی صورت پذیرد که این اقدامات انجام نگردید.

وی گفت: دور شدن از شعار زدگی طرح های بدون پشتوانه علمی که برخی در دوره های قبل مطرح شده بود از جمله طرح تراموای شیراز از دغدغه های امروز کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهرشیراز می باشد که با پیگیری انجام شده و همکاری بسیار خوب شهرداری به ویژه در سال دوم شورا در حال به نتیجه رسیدن است .

سلطانی گفت: تصویب طرح جامع حمل و نقل در وزارت کشوردر سه مرحله به اتمام رسیده و امیدداریم به زودی شاهد به سرانجام رسیدن این طرح راهبردی در شهرداری شیراز باشیم .

وی در ادامه گفت: در عین حال به دنبال حل برخی معضلات به وجود آمده در دوره های قبل و طرح های به زمین مانده برای خدمت رسانی مناسب به شهر شیراز هستیم زیرا  شیراز لایق تحول عمرانی سازندگی و پیشرفت است که با تلاش مستمر و جدی شورا و شهرداری و یاری مردم فهیم قابل دسترسی  است . 
سلطانی ضمن تشکر از زحمات شهردار شیراز گفت: دکتر اسدی از زمان انتصاب در سمت خود مجدانه در حال پیگیری پروژه های عمرانی می باشد و انتظارمی رود این نظارت و پیگیری ها توسط شهردار محترم شیراز مستمر و گام به گام باشد و بازدید های میدانی و رفع مشکلات فنی و مالی در خصوص اجرای پروژه ها را کماکان ادامه و  رفع نماید.

سلطانی ابراز امیدواری کرد و گفت: با پیگیری انجام شده شاهد تحول در حوزه عمرانی حمل و نقل مسافر و ریلی شهر شیراز خواهیم بود و با این اقدامات می توانیم گام های عقب مانده از پیشرفت و سازندگی در حوزه های عمران و حمل و نقل در کلان شهر شیراز جبران و اثرات ماندگاری برای شهروندان به جای گذاریم.
سلطانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: از جمله مسائلی که باعث به ثمره نرسیدن و زمان بر شدن اقدامات می گردد ؛ اول: بحث دشمنی جدی دشمنان از جمله تحریم های ظالمانه و خباثت ها علیه کشور عزیزمان می باشد و دوم : عدم کارآمدی کافی برنامه ها و عوامل اجرایی محقق نشده است که در این زمینه ها و در  جهت رضایت مندی مردم باید چاره اندیشی اساسی شود.
وی افزود: هدف گذاری در حوزه های فرهنگی با رویکرد برنامه موثر و عمیق در اقشار مختلف جامعه اعم از زنان و مردان، جوانان و کودکان از ماموریت های ویژه شورا و از انتظارات به حق مردم از شهردار شیراز می باشد.
وی گفت: قطعا استفاده از ظرفیت پارک ها، باغات خانواده ، ورزش در حوزه تفریحات سالم با محتوای فرهنگی بر پایه رویدادهای فرهنگی هنری متعدد در مناطق و فرهنگسراها، راه اندازی باغات خانواده و بانوان و احداث سالن های ورزشی و برگزاری رویدادهای ورزشی و ده ها عنوان فعالیت موثر فرهنگی می تواند به شهرهنردوست شیراز طراوت دو چندان بخشیده و شیراز را چون گذشته در عرصه فرهنگی پیشران کشور نماید.

وی تاکید کرد: به منظور ترویج فرهنگ صحیح اعتراضات با عنایت به ظرفیت های قانونی خواستار راه اندازی مرکز یا میدان گاه یا تکیه ای برای جمع شدن معترضین و اعتراض صحیح و قانونی و فرهنگ سازی ان در شهر شیراز در اسرع وقت را دارم تا بتوان شهر شیراز و شهرداری شیراز را به عنوان الگو جهت یک کنش اجتماعی منشی به قانون اساسی به عرضه نمایش گذاشت.

 

۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۰:۲۳:۲۳

دیدگاه های شما