امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مردم؛ سرمایه اجتماعی و افتخار کشور هستند

مردم؛ سرمایه اجتماعی و افتخار کشور هستند/ عضویت دوباره شیراز در هیأت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان افتخار و فرصتی برای کلانشهر شیراز است

 

 

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به حوادث اخیر در سطح کشور گفت: مردم شریف، با معرفت،صبور، بصیر و مقاوم ایران، نشان دادند در تمامی حوادث تلخ و شیرین بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی ایران سربلند، اسیر جوسازی،غوغا سالاری و شارلاتان بازی دشمنان خارجی و مهره های ستون پنجمی داخلی نخواهند شد.

محمدرضا هاجری در نطق پیش از دستور صحن علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه مردم، سرمایه اجتماعی و افتخارکشورند و ما هم نماینده همین مردم هستیم، بیان کرد: به نمایندگی از مردم غیور و باشرافت شهر مقدس شیراز اعلام می کنیم،مردم و کسبه شهر از جریان لجوج،عنود و جهول فتنه و آشوب برائت جسته و بیزارند.

وی با اشاره به اینکه کسبه طی چند سال کرونا و تهدیدات و تحریم های دشمن آسیب دیده اند و منتظر فرصت جبران هستند، عنوان کرد: به تعطیلی کشاندن کسب و کار مردم آسیب دیده همان نسخه داخلی تحریم دشمنان است که همه از آن متنفرند وفاصله می گیرند.

به گفته هاجری مردم از میلیاردها تومان خسارت وارد کردن به اموال عمومی، نازیبا کردن دیواره های شهر با شعارهای سخیف و بی ادبانه و تشویق با ایجاد آلودگی صوتی و بوق زدن بیزارند. قرار بود بین عوامل اعتراض، آشوب و فتنه و تخریب فاصله ایجاد شود.

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه عناصر فریب خورده،بهتر است به خود آیند و دیگر در زمین طراحی شده دشمنان بازی نکنند، تصریح کرد: مطالبات،توقعات و خواسته های عموم مردم امنیت است و هیچ کس بر سر امنیت مردم معامله نخواهد کرد.

هاجری گفت: بهتر است با سلامت،امنیت و معیشت مردم بازی نکنند و به جای مردم آزاری،مردم داری پیشه کنند.

وی با اشاره به شهادت طلبه جوان  مدافع حرم و جهادی شهید حجه الاسلام محمد زارع مؤیدی گفت:  بین اعتراض و اغتشاش تفاوت وجود دارد و در حال حاضر اغتشاش و فتنه وآشوب بوده و  از دل آن ترور بیرون زده است و در ایذه، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمانشاه، ترور انجام شده نه اعتراض و جنایات نباید تطهیر شود.

عضو شورای شهر شیراز در ادامه  گفت: از بزرگان و مسئولان محترم شهر اعم از نماینده محترم ولی فقیه، استاندار و فرماندار، مجمع نمایندگان مجلس، اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری، شورا و شهرداری در خواست دارم، طی نامه به ولی امر مسلمین همچون استانهای قم، اصفهان، تبریز، همدان، مشهد، درخواست دیدار بزرگان و نخبگان استان با رهبری معظم انقلاب را پیگیری نمایند، کما اینکه حادثه شهادت جمعی از خوبان در حرم مطهر شاهچراغ ضرورت این دیدار را مضاعف نموده است

هاجری همچنین در خصوص مسائل مدیریت شهری نیز بیان کرد: عضویت دوباره شیراز در هیأت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان افتخار و فرصتی برای کلانشهر شیراز بوده تا در جهان داشته ها، سرمایه ها و پیشینه درخشان شهر را انعکاس و گسترش دهد.

وی ضمن تبریک به شورا و شهرداری و مردم فهیم شیراز،  گفت: امیدواریم با فرصت سازی مضاعف بتوانیم از این عضویت، استفاده کافی و وافی داشته باشیم.

هاجری در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: شهرداری شیراز با وارد کردن صدها اتوبوس درون شهری به  ناوگان حمل و نقل عمومی،میل و علاقه عامه مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی  افزایش خواهد داد.

عضو شورای شهر شیراز تاکید کرد: اعضای شورا و مدیران شهرداری آمادگی کامل دارند با حضور در دانشگاه ها،حوزه های علمیه و مدارس، ضمن ارائه  گزارش خدمات شهری و افزایش سطح خدمات، پاسخگوی عملکرد خود در مدیریت شهری باشند.

هاجری تصریح کرد: به منظور عملیاتی نمودن مدیریت واحد شهری،کمیسیون شوراهای مجلس در هنگامه اصلاح قانون شورا و شهرداری ها،اختیارات لازم و کافی شورا و شهرداری ها را لحاظ نماید تا شعار مدیریت واحد شهری تبدیل به عمل در کلانشهر ها شود.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز فارس به جای 90 درصد پوشش خبری مسئولان،درصد مناسبی هم برای مردم محلات و مساجد در نظر بگیرد، اظهار داشت:  مردم ولی نعمت ما هستند و مطالبات،توقعات و خواسته آنها باید به گوش مسئولان برسد.

به گفته وی صدا و سیما و رسانه ها در این راستا مشهور به کم کاری شده اند و می بایست جبران کنند تا اعتماد و اطمینان مردم محروم را بدست آورند.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه همچنان فعالیت های فرهنگی،هنری،اجتماعی،ورزشی و رسانه ای در شهر همچون مجمع الجزایری سرگردان و متحیر پیش می رود، خاطرنشان کرد:  هر مرکزی خود را محور، باتکرار و دوباره کاری بر اوقات و بیت المال یا همان منابع انسانی و طبیعی ضربه وارد می کنند.

هاجری با اشاره به اسناد بالا دستی همچون سیاست های کلی نظام، مهندسی فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مهندسی رسانه  شورای عالی فضای مجازی همراه با برنامه چشم انداز 20 ساله  و 6 قانون فصلی گفت: نیاز به نظریه پردازی  و تئ

وری بازی در این حوزه ها نیست و مرد میدان می خواهد تا با روحیه جهادی و انقلابی ،اسناد و دستور العمل های بایگانی شده را در صحنه محلات اجرا کنند.

وی تاکید کرد: باگزارش الوان تهیه کردن، و هر روز زینت صفحه اول روزنامه ها شدن،نمی توان نتیجه مطلوب گرفت و  بهتر است برای خدا و کمک به مردم به سمت و سویی حرکت کنیم که در آن اثر و خیر و برکت مشاهده شود.

عضو شورای شهر شیراز همچنین با اشاره به  فرا رسیدن فصل سرما و باران گفت:جادارد شهرداری شیراز و بویژه سازمان های تحت پوشش معاونت خدمات شهری و کمیسیون مربوطه و بازرسی تمامی مشکلات، موانع و حوادث احتمالی،آمادگی کامل خدمات رسانی داشته  و لازم است از تمامی ظرفیت های شهر بهره برده شود تا شاهد هیچ حادثه تلخ و ناگواری برای شهروندان عزیز بخصوص محلات و مناطق محروم و آسیب پذیر نباشیم.

۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۷:۰۳

دیدگاه های شما