امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

مهدی طاهری، رییس شورای شهرستان شیراز در پیامی، فرارسیدن هفته بسیج را تبریک گفت، متن پیام به این شرح زیر است:

«بسیج، یعنی نیروی كارآمد كشور برای همه میدان‌ها»
مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

اندیشه متعالی بسیج با نشأت از معارف اسلام، توسط بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و اکنون به عنوان یک فرهنگ پویا و جهان شمول، میان ملت‌های مظلوم برای مبارزه در مقابل استکبار جهانی در اقصی نقاط دنیا شناخته می‌شود و همواره در ادوار مختلف تاریخ پرفروغ انقلاب اسلامی، مایه سربلندی، سرافرازی و اقتدار کشور عزیز ایران بوده است و در مواقع حساس، توانسته مظهر اتحاد و انسجام ملی باشد.

 بسیج، یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. بسیج، مدرسه عشق و ایثار و دریایی از معانی و مفاهیم عمیق معنوی است که ولایت مداری، ایمان و از خودگذشتگی، شور و شعور و بصیرت را می‌توان در رهروان این راه الهی ارزشی به وضوح دید.

بسیج، نماد خدمت خالصانه به مردم، شکوه جهاد و ظلم ستیزی، پرچم دار ولایت مداری، اوج ایمان و حرکت در مسیر حق و حق طلبی، رمز موفقیت، سربلندی و امنیت کشور در برابر دشمن و میدان عاشقی عاشقان خمینی (ره) و مومنان درگاه الهی است.

بسیجیان در دوران دفاع مقدس و در سالهای پس از آن تا به امروز، همواره در صف اول جهاد و مبارزه بودند و هستند و هم‌اکنون نیز در مقابله با تهدیدات دشمن به ویژه در مواجهه با جنگ نرم در جبهه مقدم قراردارند و به شایستگی در عرصه‌های رزمی، علمی و فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی می‌کنند و بسیاری از موفقیت هایی که پس از انقلاب اسلامی به وجود آمده است، مرهون تفکر بسیج و فرهنگ بسیج است.

 امروز در این شرایط حساس کشور برای تقابل با دشمنی که با تحریم های ظالمانه و اغتشاشات اخیر تمام توان خود را علیه کشور و ملت ایران اسلامی به کار بسته است، بیش از پیش، نیازمند تفکر بسیجی هستیم؛ تفکری که مولد یک فرهنگ غنی است، فرهنگ ایثار و شهادت و ازخود گذشتگی باشد. بسیجیان عزیز با حضور به موقع در صحنه، نقش مهمی در خنثی کردن فتنه‌های دشمنان و  صیانت از امنیت مردم داشتند و همواره جان خود را به خطر انداختند تا به مردم آسیب نرسد. دشمنان ایران باید بدانند، نیروهای نظامی و بسیجیان غیور در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی در همه صحنه‌ها حضور فعال و تاثیرگذاری دارند و هرگز اجازه نخواهند داد که اغتشاشگران، بر اساس نقشه دشمنان ملت ایران، بتوانند کوچک‌ترین خدشه‌ای در امنیت جامعه و آسایش روانی مردم ایجاد کنند.

آنچه مسلم است، این است که بسیج، صرفاً یک نهاد نیست و امروز، یک تفکر و منش برای اداره کشور و پیشبرد اهداف نظام اسلامی است. بسیجیان این دلباختگان و عاشقان و رهروان واقعی، راه روشن و بی‌ابهام شهدای گرانقدر و امام عظیم‌الشأن (ره)، تحت زعامت رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معزز کل قوا با قدرت ایمان، عزم و اراده جزم و خلل‌ناپذیر، با صلابت‌تر از هر زمان، در دفاع از اسلام ناب محمدی، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کرده و الگویی نمونه و بی‌نظیر در این عصر و نسل برای همه جهانیان است.

اینجانب به سهم خود ضمن ارج نهادن به زحمات و تلاشهای تمامی بسیجیان جان بر کف، در نهادینه نمودن فرهنگ بسیجی، فرا رسیدن هفته بسیج را به بسیجیان ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق روز افزون همه عزیزان را در راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی در ظل توجهات حضرت مهدی صاحب الامر(عج) و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… العظمی خامنه ای(مدظله العالی)از ایزد متعال خواستارم.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   مهدی طاهری

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

 

۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۰۲:۱۰

دیدگاه های شما