امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارش تصویری /پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت تولد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار 1401/09/08

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، در پیامی ولادت دُرّ درخشان مهر و عاطفه، مظهر صبر و شکیبایی حضرت زینب سلام الله علیها را را به پرستاران پرافتخار و ایثارگر جامعه پرستاری تبریک گفت .
متن پیام به شرح زیر است:
مَنْ سَعی لِمَرِیضٍ فِي حَاجَةٍ قَضَاهَا أوْ لَمْ یَقْضِهَا خَرَجَ مِنْ ذُنُوبِهِ كَیَوْمٍ وَلَدَتْهُ أُمُّهُ.
هر كسی برای نیاز بیماری بكوشد، چه آن را برآورده سازد ، چه نسازد، مانند روزی كه از مادرش زاده شده، از گناهانش پاک می شود. پیامبر اکرم (ص).
نامگذاری سالروز میلاد دخت حیدر کرار به عنوان روز پرستار را می‌توان نقطه عطفی دانست که درایت و نکته‌سنجی معمار سفر کرده نظام مقدس اسلامی‌مان را به رخ جهانیان می‌کشاند و از طرفی، مدال افتخار زرینی بر عظمت و قداست حرفه پرستاری است که با توکل بر خداوند، نجات جان همنوعان خود را در تمام ساعات شبانه روز بر عهده دارند و بسان پروانه‌ایی عاشق بر بالین بیماران بال و پر می‌گشایند؛ کسانی که نفسشان ممد حیات برای دیگران و دستانشان اکسیر جان برای بیماران است.
انسان‌های ایثارگری که با تأسی از بانوی قهرمان صحنه کربلا، حضرت زینب(س)، اخلاق مداری، صبر و چهره گشاده را سرلوحه کار ارزشمند خویش همراه کرده‌اند.
بدون شک، بخش اعظم آرامش و سلامت بیماران، مرهون تلاشگریها و زحمات قشری است که با برتن کردن جامه سپیدی که به نام زیبای پرستار مزین گشته است، بی‌ وقفه و خاضعانه از سر اخلاص با برخورداری از دانش روز به مراقبت و بهبود بیماران کمک می‌کنند.
پرستاران میهن ما چه در دوران ۸ سال دفاع مقدس که نقشی بی نظیر در پشت جبهه ها ایفا نمودند، چه در بحران ها و حوادث طبیعی مختلف همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و… و چه در دو سال گذشته که در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا رفتاری زینب وار و شجاعانه از خود به نمایش گذاشتند، همواره تفسیری حقیقی از حضور، حماسه، ایثار و انسانیت بوده‌اند.
اینجانب ضمن خجسته سالروز ولادت عقیله بنی هاشم، بانوی نجابت، شیرزن کربلا، حضرت زینب (س) و روز پرستار به فرشتگان سپید پوش سلامت و حافظان عرصه ایثار و خدمت از تلاش های ارزنده و عملکرد موثر این عزیزان قدردانی و تشکر می نمایم و امیدوارم در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و با توکل بر خدا و استعانت از انفاس قدسی اهل بیت علیهم السلام در حرفه مقدسی که دارید همچنان سربلند و سرافراز باشید.

۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۹:۰۶:۴۰

دیدگاه های شما