امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تهیه طرح جامع حفظ و نگهداری و توسعه باغات شیراز در دستور کار قرار گرفت

تهیه طرح جامع حفظ و نگهداری و توسعه باغات شیراز در دستور کار قرار گرفت

مهندس مسعود زارعی در جلسه ای با حضور مدیران شهرداری، مالکین و میرآب های قنوات شهر شیراز به بررسی راهکارهای احیای قنوات شهر پرداخت و بر ضرورت تشکیل و راه اندازی دبیرخانه پیگیری موضوعات باغات به صورت ماهیانه و مستمر تأکید کرد.   

رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: با توجه به اشتراک موضوع بین حوزه شهرسازی و خدمات شهری، حوزه شهرسازی باید با نظارت و اعمال ضوابط قانونی در جهت مصون ماندن باغات از ساخت و سازهای بی رویه اقدام نماید و همچنین حوزه خدمات شهری باتوجه به متولی بودن بایستی نسبت به حفظ و نگهداری و توسعه فضای سبز شهر شیراز تلاش کند.  

زارعی عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: به منظور حفظ و نگهداری از باغات شیراز و استفاده از ظرفیت بالقوه این باغات در پاکیزگی هوای شهر، اداره حوزه استحفاظی باغات ملزم است با هماهنگی حوزه شهرسازی و خدمات شهری  لایحه پیشنهادی خود را با موضوع طرح جامع حفظ و نگهداری و توسعه باغات با هدف احیای قنوات شهر شیراز را تهیه و به شورا ارائه دهد.

این عضو شورا گفت: به منظور دستیابی به اهداف احیاء قنوات و پیگیری موضوعات اداره حوزه استحفاظی باغات شهرداری با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و شهرداری های مناطق یک، شش و ده ، اداره مهندسی آب و اداره تخلفات شهری و مالکین و میرآب های قنوات نسبت به تشکیل و راه اندازی این دبیرخانه اقدام نمایند.

مهندس زارعی در این جلسه اضافه کرد: اداره استحفاظی باغات با همکاری و هماهنگی اداره مهندسی آب ، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و همچنین دعوت از مالکین و میرآب های قنوات شیراز باید به جهت ضرورت بررسی و چگونگی ایجاد اتحادیه باغداران قصردشت یا شرکت تعاونی باغداران قصردشت با هدف هویت بخشی قانونی به تصمیمات اتخاذ شده اقدام و پیگیری نمایند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا همچنین با اشاره به اینکه شهرداری شیراز با همکاری سازمان جهاد کشاورزی بایستی به منظور ایجاد انگیزه در مالکین و تحول در باغات قصردشت نسبت به ساماندهی و اقتصادی کردن باغات قصردشت به روش بومگردی اقدام نمایند، گفت: در این خصوص بایستی نتیجه این اقدام در اسرع وقت به شورا و کمیسیون ارائه شود. 

مهندس زارعی همچنین در این جلسه یادآور شد: با توجه به تولید محصولات متنوع از باغات قصردشت، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی نسبت به جانمایی و ایجاد بازارچه های فصلی در باغات قصردشت اقدامات لازم را انجام دهد.

لازم به ذکر است پیگیری موضوعات مطرح شده تا حصول نتیجه در دستورکار قرار دارند.

 

 

۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما