امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز طی پیامی، فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) ،‌که امسال مصادف شده با چهلمین روز حادثه تروریستی شهدای مظلوم حرم مطهر شاهچراغ (ع) و دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، سرلشکر حاج عبدالرسول استوار را تسلیت گفت.

 

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز طی پیامی، فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) ،‌که امسال مصادف شده با چهلمین روز حادثه تروریستی شهدای مظلوم حرم مطهر شاهچراغ (ع) و دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، سرلشکر حاج عبدالرسول استوار را تسلیت گفت.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

آجرک الله یا بقیه الله

السلام علیک یا فاطمه الزهراء(س) یا بنت رسول الله (ص)

فاطمه گلی است که بوستان بهشت را زینت بخشیده است. 

پیامبر اکرم (ص)

حضرت فاطمه زهرا (س)، تازه ترین اتفاقی بود که در عالم افتاد و هیچ وقت نخواهد بود که این اتّفاق، باز هم تازه نباشد! زهرا حرف تازه خدا بود: «انّا اَعْطَیناکَ الکوثَر»؛ نگاهی نو به سراپای هستی.

 حضرت زهرای مرضیه (س) ام ابیها بود ؛

ایشان تکیه گاه پیامبر عظیم الشان اسلام و بزرگ ترین آموزگار بانوان جهان بود که برای بانوان عالم عزت و جلال را به ارمغان آورد.

 ایشان زنان را شان ، بزرگی ،منزلت بخشید و عفت و پاکدامنی را گسترانید تا امروز، زنان مسلمان ميهنمان با الگوبرداري از اين بانوي بزرگوار، عزتمندانه در تمامي عرصه‌ها، دوشادوش مردان در راستاي سربلندي ايران اسلامي و زن ايراني گام بردارند. بانوان ايراني با الگو قرار دادن زندگاني حضرت زهرا (س) در مراحل علمي و بين المللي به موفقيتهاي چشم گيري دست يافته اند که اين امر، خود، انعكاس خوبي را در سطح جهان بر جا گذاشته و در حقيقت هويت واقعي زن را از پس فرهنگ جاهليت بيرون كشيده است و به مقام شامخ زن بها داده است.

حضرت فاطمه سلام الله، معیار فضایل بود و اسوه ی عصمت که آیین رسول گرامی اسلام از استقامت سرخ این بانوی حق و حقانیت آوازه یافت و امت از مرام زیبایش، مجد گرفت. شهادت حضرت زهرا سلام الله تنها یک واقعه تاریخی نیست، بلکه آموزه‌ای متعالی در باب ولایت مداری و دفاع از ارزش‌های اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله است.

ایام فاطمیه که در دهه اول آن مقارن شده با اربعین شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) و دومین سالگرد شهادت سرلشکر حاج عبدالرسول استوار این ایام فرصتی است تا ضمن شناخت کامل از شخصیت و سیره آن بانوی بزرگ اسلام، بتوانیم از چشمه زلال اهل بیت روح تشنه خود را سیراب کنیم و بدانیم که پیروی و اطاعت از ولی خدا درس مهمی بود که توسط ام ابیها به همه ما داده شده است.

فاطمیه، ایام حزن اهل بیت(ع) در مصیبت مادرشان حضرت فاطمه زهرا(س) است که شیعیان جهان را به یاد برترین بانوی زنان عالم می‌اندازد و در عزای وی به سوگ می‌نشاند و در مظلومیت آن بانوی دو عالم ندبه سر می‌دهند "الهم عجل الولیک الفرج" و به راستی از پایداری او درس استقامت و مبارزه با ظلم می‌آموزند.‌

اینجانب فرارسیدن ایام غم بار فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ، پاره تن پیامبر(ص) و الگوی زنان عالم را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران اسلامی به ویژه مردم مومن و ولایتمدار سومین حرم اهل بیت علیهالسلام، تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای تمام زنان مسلمان جهان، خصوصا بانوان ایران اسلامی عزت و سربلندی روزافزون و تداوم راه و سیره آن حضرت را خواستارم.

امید است در این ایام با سوگواری در غم شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه الزهرا خداوند منان توفیق تفکر و تعمق در سیره زندگانی بزرگان دین مبین اسلام را به ما عطا فرماید تا بتوانیم در زمره پیروان راستین مکتب انسان ساز اسلام قرار گیریم و ایام پر حزن و اندوه فاطمیه را با شکوه تر از پیش برگزار کنیم.

 

۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۸:۱۵:۳۴

دیدگاه های شما