امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز در رابطه با معافیت پرداخت سهم خدمات

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز: ترابی، رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورا، با اعلام این مطلب گفت: با توجه به افزایش بی حد قیمت زمین و ملک و در راستای کمک به محلات محروم و بافت قدیم شهر بر آن شدیم تا مصوبه ای در رابطه با ماده ۱۰۱ به جهت کمک و مشوقی به مردم در ساخت و سازها اعمال نماییم.
 
وی ادامه داد: از آنجا که در بافت‌های فرسوده و محلات کم برخوردار، مردم از سنوات گذشته اقدام به ساخت و ساز نموده‌اند، و به هر حال موارد ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها در آن رعایت نشده است با مصوبه شورا جهت کمک به قشر ضعیف جامعه مشمول معافیت از پرداخت عوارض می‌شوند.
 
وی افزود: شهروندان مشمول این مصوبه می‌توانند به شهرداری‌ها مراجعه و بدون پرداخت عوارض ناشی از اعمال ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها نسبت به ساخت و ساز اقدام نمایند.
 
رئیس کمیسیون شهرسازی ، معماری و هوشمند سازی شورای اسلامی شهر شیراز :به جزئیاتی از این موضوع پرداخت و گفت: با توجه به عوارض ناشی از اعمال ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها تا حدود ۷۵/۴۳ درصد قیمت زمین به این موضوع اختصاص خواهد داشت که با این مصوبه می تواند کمک شایانی به مردم در راستای ساخت و ساز نماید.
 
وی افزود: اعضای شورای شهر شیراز به دنبال توسعه عمران و آبادی و توزیع یکسان خدمات در کل کلانشهر شهر شیراز و به ویژه مناطق محروم و کم‌برخوردار و بافت‌های فرسوده درون شهر خواهد بود که با چنین مصوباتی این اهداف محقق خواهد شد. 
این مقام مسئول در پایان افزود: به عنوان نمایندگان مردم باید با برنامه‌ریزی کلان و مدیریت صحیح در جهت رفع مشکلات همه شهروندان سومین حرم اهل بیت (ع) با همه توان قدم برداریم.

۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۹:۰۹:۰۱

دیدگاه های شما