امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای برنامه های نوین جمع آوری پسماندهای خشک شهر شیراز

با حضور رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در سازمان مدیریت پسماند رقم خورد :
*اجرای برنامه های نوین جمع آوری پسماندهای خشک شهر شیراز*

با حضور مهندس زارعی عضو ششمین شورای اسلامی شهر شیراز محدودیت ها و چالش های موجود در مدیریت پسماند به خصوص در حوزه جمع آوری پسماند های خشک بررسی گردید.

 در این دیدار که با حضور برخی مدیران و معاونین سازمان مدیریت پسماند برگزار گردید زارعی با اشاره به معضل زباله گردی بیان کرد : متاسفانه در چند سال اخیر این مسئله به چالش بزرگی برای مدیران شهری تبدیل شده است و با توجه به برنامه ریزی ها و مطالعات انجام شده در چند ماه اخیر برنامه های خوبی برای کاهش و برون رفت از این معضل صورت گرفته است .

مسعود زارعی با اشاره به جلسات کارشناسی انجام شده در این خصوص ادامه داد: ایجاد و تکمیل رابطه مناسب بین سازمان ها و اتحادیه ها از جمله سازمان مدیریت پسماند ، صنایع و معادن و اتحادیه های مربوطه و سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی به عنوان یکی از راهکارهایی اجرایی سبب شده که به آینده این طرح امیدوار گردیم.
رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورا افزود با هماهنگی و حمایت مدیران به خصوص دادستانی و فرمانداری شیراز از این طرح پیش بینی می شود مشکلات اجرایی به زودی مرتفع گردد.

عضو شورا اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد : با تلاش همکاران در سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی دو محل جهت ساماندهی این طرح پیشنهاد شده که در اسرع وقت و بعد از نهایی شدن بستر اجرا در اختیار افراد و پیمانکاران قرار می گیرد و در ادامه شاهد جمع آوری محل های غیر مجاز از سطح محدوده های خدماتی شهری خواهیم بود.

مهندس زارعی در پایان با توجه به افزایش رضایتمندی شهروندان در صورت اجرای این طرح از سازمان های مربوطه خواست هر چه سریعتر هماهنگی لازم بین اعضا صورت گرفته و قرارداد های اجرایی با انجام تشریفات اداری و قانونی و با حفظ ضوابط و دستورالعمل ها  صورت پذیرد.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان مدیریت پسماند با اشاره به آماده شدن زیرساخت در این سازمان عنوان کرد : با تلاش کارشناسان و بررسی های به عمل آمده شرح خدمات موضوع آماده و کارکنان این سازمان با آمادگی کامل جهت اجرای این طرح به صف شده اند.
خوشبخت در ادامه نیاز به پیمانکاران مجرب و دارای مجوز و تعیین نقش اعضای مختلف را بسیار ضروری دانست .
وی در پایان ضمن اشاره به ابلاغ دستورالعمل وزارت کشور به منظور جمع آوری هوشمند بازیافت خشک بیان کرد : تشکیل کمیته های تخصصی مانند صدور مجوز ، نرخ گذاری و مواردی از این قبیل می تواند در تهیه اپلیکیشن های جامع و هوشمند در کنار روش های سنتی کمک شایانی به جمع آوری بهداشتی و بهینه مدیریت پسماند خشک خواهد نمود که این مهم در دستور کار سازمان قرار دارد.
در این جلسه سایر موارد در خصوص مدیریت پسماند مانند احداث و راه اندازی خط سوم تفکیک صنعتی پسماند، روش های نوین مدیریت پسماند و موارد دیگر بحث و بررسی گردید.

۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۵:۲۳:۱۶

دیدگاه های شما