امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت هفته پژوهش


مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و رئیس هیآت امنای مرکز پژوهش های شورای شهر در پیامی، فرا رسیدن هفته پژوهش را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، متن پیام بدین شرح است:
«باسمه تعالی»
"علم و تحقیق، کلید قطعی پیشرفت کشور است." مقام معظم رهبری
امروزه اهمیت پژوهش در پیشرفت‌های علمی، پزشکی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی و نظامی بر کسی پوشیده نیست و پژوهش یکی از مهمترین نیازهای یک کشور برای دستیابی به پیشرفت و توسعه پایدار در حوزه‌های تحقیقات و فناوری‌های نوین، استارتاپ ها، کارآفرینی و کسب و کار دانش بنیان و حوزه دفاعی کشور است.
نامگذاری یک هفته در تقویم رسمی کشور، به نام هفته پژوهش، نشان از اهمیت این موضوع در کشور دارد و موقعیت مناسبی برای بازنگری و آسیب‌شناسی در خصوص شیوه‌های فرهنگ‌سازی در حوزه پژوهش محسوب می‌شود و امروزه در کشورهای توسعه‌یافته، پژوهش، یک سرمایه‌گذاری استراتژیک محسوب می‌گردد و در دانشگاه‌ها نیز به عنوان مهمترین امر، حمایت از امر پژوهش و پژوهشگر در رأس اولویت‌ها قرار دارد.
تحقیق و پژوهش، دروازه ورود به خودکفایی و استقلال کشور است و در پرتو تحقیق و پژوهش، کشورها می‌توانند به جای تقلید از افکار دیگران، خود، اندیشه‌سازی کنند.
به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، تجاری‌سازی علم و تولید ثروت از یافته‌های علمی و رفع نیاز جامعه از طریق ارتباط دانشگاه و صنعت و تبدیل فکر و اندیشه به محصولات تجاری از تکالیف مهم پژوهشگران و سازمان‌های وابسته به پژوهش و فناوری محسوب می‌گردد و بر این اساس، هرگونه توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی، بدون پرداختن به امر پژوهش، با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود.
هفته پژوهش، هفته ارج نهادن به مقام شامخ محققان و پژوهشگران است و اقتدار کشور ما در منطقه که یکی از برکات انقلاب اسلامی است، مرهون تلاش و کوشش پژوهشگران و دانشمندان عزیز ماست و  نگاه امروز ما در مدیریت شهری در پروژه‌های شاخص و کلان شهری بر اساس پژوهش و تحقیق و استفاده از ظرفیت نخبگان و اساتید دانشگاه در توسعه  و عمران شهری است.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، تلاش‌های مجدانه تمامی پژوهشگران، نخبگان، اساتید و فرهیختگان را ارج نهاده و از خداوند منان، توفیق روز افزون آنها را  در خدمت به ایران اسلامی خواستارم .

۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۹:۲۴:۵۱

دیدگاه های شما