امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

لایحه مدیریت واحد شهری بازنگری و با فوریت به تصویب مجلس برسد

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نشست مشترک مطرح کرد:

لایحه مدیریت واحد شهری بازنگری و با فوریت به تصویب مجلس برسد

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با انتقاد نسبت به عدم تصویب لایحه مدیریت واحد شهری در صحن مجلس شورای اسلامی؛ گفت: باید با نگاه انقلابی به امور مدیریت شوراها در شورای عالی استان‌ها، این طرح با نظر شورای اسلامی کلانشهرها بازنگری و با فوریت در مجلس تصویب شود.

مهدی طاهری؛ در نشست مشترک نمایندگان وزارت کشور و کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شوراهای اسلامی  با حضور اعضا شورای اسلامی، شهردار کلانشهر شیراز و رئیس شورای اسلامی استان فارس به ضرورت پیشنهاد اصلاحات در قوانین از جمله قوانین بودجه سنواتی و سایر قوانین مربوط به شهرداری شیراز تاکید کرد.

طاهری ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع) اظهار داشت: در این مبحث پر اهمیت و تحقق جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت لازم است اعتباراتی نیز در شأن حرم سوم اهل‌بیت(ع) اختصاص داده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز همچنین به ضرورت تدوین و تصویب برنامه پنج‌ساله توسعه هفتم و قانون بودجه سال 1402 در راستای برنامه‌ریزی برای اعتلای این کلانشهر و استان فارس به جایگاه سومین حرم اهل‌بیت(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: ضروری است که در برنامه‌ای کوتاه مدت و میان‌مدت امکان ارتقای رسیدن به این جایگاه فراهم شود.

طاهری تصریح کرد: با توجه به حجم وسیع مسئولیت‌ها و مسائل در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این ضرورت ایجاب می‌کند تا سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مانند سازمانی مستقل در ذیل نهاد ریاست جمهوری و یا وزارت مستقل به اجرای قانون مدیریت واحد و یکپارچه شهری بپردازد.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی برخی مسائل مرتبط شهرداری‌ها از جمله قانون ساماندهی برخی مشاغل گفت: در این راستا باید اختیارات در ساختار قانونی از جمله واگذاری مدیریت بحران به شهرداری ها مدنظر باشد.

۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۵:۲۵

دیدگاه های شما