امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تبریک مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز یه مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پیامی، ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

«باسمه تعالی»

وَالسَّلَامُ عَلَیَّ یَوْمَ وُلِدْتُ وَیَوْمَ أَمُوتُ وَیَوْمَ أُبْعَثُ حَیًّا

ذَلِکَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ قَوْلَ الْحَقِّ الَّذِی فِیهِ یَمْتَرُونَ

سلام بر من، روزی که زاده شدم و روزی که می‌میرم و روزی که دیگر بار زنده برانگیخته می‌شوم. این است عیسی بن مریم به سخن حق همان که درباره او در تردید بودند .( سوره مریم آیات 33 و 34 ).

پیامبران، منادیان آزادی و صلح در تاریخ بوده‌اند و همواره حرکت بشریت را در مسیر الهی راهنمایی کرده‌اند. حقیقت آن است که جهان امروز، تشنه فرهنگ انبیاء و اولیاء الله است و بی‌تردید، حقیقت دین مبین الهی می‎‌تواند نجات بخش انسان‌ها باشد. خوشبختانه در عصر حاضر، علی رغم تمام دغدغه و گرفتاری‎های آدمی دوباره به نهاد الهی خویش بازگشته و توجه ویژه‌ای به حقیقت دین دارد.

بدون تردید، نقش بعثت و هدایت انبیای الهی در نظام هستی بی‌همتاست؛ رواج پیام ربانی عدالت، صلح و برابری حضرت عیسی مسیح(ع) در جهان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ادیان الهی شناخته شده، نشانه شکوه رسالت آن پیامبر اولوالعزم است.

میلاد مسیح روح الله، مظهر تجلی اراده و قدرت خداوند است و جایگاه معنوی مریم مقدس، نشان دهنده ی عظمت مقام زن در هستی شناسی ادیان الهی است؛ « و یاد کن آن گاه که فرشتگان گفتند: ای مریم، همانا خداوند تو را برگزید و پاکیزه گردانید و بر زنان جهانیان برتری بخشید.»(آل عمران:۴۲)

  اینجانب زادروز مسعود پیامبر بزرگ الهی و پیام‌آور آزادی و برابری، حضرت عیسی بن مریم(ع) و آغاز سال 2023 را به همه پیروان راستینِ مشی و مرام عیسی بن مریم (ع) در جای جای عالم، بویژه هموطنان عزیز مسیحی تبریک و تهنیت گفته و برای ایشان و همه یکتاپرستان عدالت‌طلب، آرزوی صلح و سعادت دارم.

اعتقاد راسخ دارم تحقق صلح، عدالت و پیشرفت در سایه اهدافی که حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) همواره بشارت دهنده آن بوده‌اند، از طریق تعامل سازنده و گفت‌وگوی پیروان ادیان الهی حاصل خواهد شد.

امید است آغاز سال نو میلادی در سایه همگرایی پیروان ادیان آسمانی، سرآغاز فصلی نو در تحکیم و تعمیق همدلی و تعامل بین انسان‌ها بر پایه معنویت، بشریت و عزت برای جوامع بشری توأم با صلح و عدالت در سراسر گیتی باشد.

۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۲۱:۲۶:۳۲

دیدگاه های شما