امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س)

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر شیراز ،مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پیامی، فرا رسیدن ایام حزن انگیز فاطمیه و شهادت بانوی دوعالم، صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا(س) را به حضور تمامی شیعیان عالم و پیروان اهل بیت(ع) تسلیت گفتند.

در متن پیام چنین آمده است:

«باسمه تعالی»

فاطمه گلی است که بوستان بهشت را زینت بخشیده است. پیامبر اکرم (ص)

دهه فاطمیه روزهای غمبار سوگواری بر شهادت بزرگ بانویی است که معیار فضایل بود و همگان را به پارسایی و پایداری فرا می خواند. حضرت زهرای مرضیه (س) ام ابیها بود و تکیه‌گاه پیامبر عظیم الشان السلام و بزرگ ترین آموزگار بانوان جهان است. فاطمیه، روزهای حزن اهل بیت در مصیبت مادر رسالت و همسر ولایت حضرت زهرای مرضیه (س) است. وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س)، نشان و نمادی از تمامی فضائل و سجایای والای الهی و اخلاقی است که می توان در وجود انسانی بدان دست یافت. آن وجود الهی در عمر بابرکت خویش در مسیر شکوفایی و تثبیت اندیشه و اعتقاد اسلامی سختی‌های بسیار کشید و رنج فراوان دید؛ اما هرگز لحظه ای از یاری و همراهی پدر بزرگوارشان، حضرت محمد مصطفی (ص) و همسر گرامیشان، امام علی(ع) دست نکشید.

فاطمه زهرا (س)، زنان را شکوه و منزلت بخشید و عفت و پاکدامنی را با تمام استواری گسترانید تا امروز، زنان مسلمان میهنمان با الگوبرداری از این بانوی بزرگوار، عزتمندانه در تمامی عرصه ها دوشادوش مردان در راستای سربلندی ایران اسلامی و زن ایرانی گام بردارند.

دهه بصیرت و میثاق با ولایت امسال با ایام فاطمیه، سالگرد شهادت سپهبد، شهید حاج قاسم سلیمانی همراه است که بایستی ضمن توجه به شرایط کنونی حاکم بر جامعه، با استفاده از رسانه ها و فضای مجازی، این روزهای ماندگار با شعار محوری بصیرت فاطمی، ولایتمداری و مقاومت علوی، بیش از گذشته گرامی داشته شود.

اینجانب، فرارسیدن سالروز شهادت پاره تن پیامبر(ص) و اسوه زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) را به محضر حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری (مد ظله) و عموم شیعیان، علی الخصوص مردم مومن و ولایتمدار سومین حرم اهل بیت علیه السلام تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای تمام زنان مسلمان جهان، خصوصا بانوان ایران اسلامی عزت و سربلندی روزافزون و تداوم راه و سیره آن حضرت خواستارم

۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۴:۵۵:۱۴

دیدگاه های شما