امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مردم مهمترین سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران هستند

آیین تکریم مقام زن و مادر به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور بانوان شاغل در شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز: 

مردم مهمترین سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران هستند
 

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تبریک روز میلاد حضرت فاطمه(س)‌ و گرامیداشت مقام زن و مادر اظهار کرد: انتخاب روز میلاد بانوی دو عالم به‌عنوان روز زن و مادر یکی از ‌شایسته‌ترین انتخاب‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که به صورت خاص و ویژه مورد لطف و توجه قرار گرفته است.

 

او با پرداختن به مقوله تفاوت برداشت‌ها در مقوله زن و حجاب بیان کرد: باید عقلانی و با ادبیات و اخلاق اسلامی سخن گوییم و در کلمات به یک وحدت مشترک برسیم و مطمئنا به نتیجه می‌رسیم.
 

طاهری با بیان اینکه همه ما در یک سرزمین هستیم و آرزوی عزت این سرزمین مادری را داریم، افزود: کدام یک از ما خواهان پاره پاره شدن بدن مادرمان هستیم و کدام یک از ما حاضر است به بدن مادرمان خدشه بیفتد؟! بی شک این گونه نیست.

 

او با اشاره به سخنان شهدایی چون سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید حاج رسول استوار محمودآبادی خطاب به دختران این سرزمین ادامه داد: ما باید به هم فرصت بدهیم، با هم سخن گوییم، درددل کنیم و از سرزمینمان سخن گوییم و پدرانه، مادرانه، خواهرانه و برادرانه بشنویم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر این موضوع که مهمترین هدف دشمن این است که ما فرصت پیدا نکنیم با هم سخن گوییم تا بدانیم چه گنجی در اختیار ما است، بیان کرد: باید روشنگری شود و این روشنگری با حرف زدن با همدیگر حاصل می‌شود.

 

او با بیان اینکه فرمایشات رهبر معظم انقلاب به عنوان قطب‌نما و راهنما این است که همه ما یکی هستیم، گفت: همه تلاش دشمنان قسم خورده ما این است که این ما شکل نگیرد.


بنابراین گزارش، در این آیین از همسر سردار شهید داوود جعفری شهید مدافع امنیت و تعدادی از بانوان شاغل در شهرداری شیراز که در عرصه‌های ورزشی و علمی در سطح ملی و بین‌المللی صاحب مقام بودند، تجلیل شد.

۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۸:۲۵

دیدگاه های شما