امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بازدید سرزده عضو شورای شهر در نیمه شب از گرمخانه های سطح شهر

در پی مطالبات و سوالات متعدد مخاطبان شیراز تحلیل درباره وضعیت گرمخانه ها و کمپ های نگهداری موقت از افراد نیازمند سرپناه در شب های سرد زمستانی علی اکبر سلطانی به صورت سر زده از گرمخانه های سطح شهر بازدید کرد 

علی اکبر سلطانی با تاکید بر اینکه بازدیدی از وضعیت ان محل های اسکان داشته اقدام خود را وظیفه انسانی و مسئولیت اجتماعی مبنی بر در کنار شهروندان و نیازمندان بودن برشمرد و از بازدید و بررسی شبانه ای از گرمخانه ها تازه ایجاد و تجهیز شده توسط شهرداری در خانه ها و مدرسه های محلات مختلف شهر به ویژه بافت قدیم و محروم این شهر خبر داد.
سلطانی شب گذشته از گرمخانه ها و مکان های ویژه ای که توسط اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان و همچنین دو مجموعه که برای کارتن خواب ها تاسیس شده از نزدیک دیدن کرد و در جریان فعالیت های این مراکز و وضعیت آن ها قرار گرفت.
بر اساس این گزارش ظرفیت و امکانات این گرمخانه ها و مراکز مطلوب بوده و تاثیر بسزایی در ساماندهی افراد آسیب دیده در این شهر را دارد.
در حال حاضر برای نیازمندان به اقامت شبانه و افراد در راه مانده و بی خانمان،با ارائه خدماتی چون یک وعده غذای گرم،استفاده از حمام و وسایل گرمایشی و محل استراحت در این مراکز و گرمخانه ها در نظر گرفته شده است پذیرایی می شوند.
سلطانی گفته است فرآینده سامانه ۱۳۷ نیز مورد بازدید و بررسی قرار گرفت اشکالاتی که وجود داشت متذکر شده ایم و در نظر گرفته شده سایر موارد به شکل برنامه ریزی شده بدون اشکال صورت پذیرد.
در این بازدید از نمایش شبانه خبری نبود! علی اکبر سلطانی عضو شورای شهر شیراز با تعداد زیاد و نیروهای آماده باش که از قبل محلات را دچار تغییراتی کنند نیامده بود با مدیران کت و شلواری و معطر نبود، کل حضور او در این بازدید ها نیم ساعته نبوده او ساعتها در کوچه پس کوچه های محلات سنگ سیاه ،محله آستانه و مرکز شهر به کشت و گذار و بررسی مسایل افراد نیازمند و شهروندان و کارتن خواب ها پرداخته در این میان کسی نبود که به او بگوید خب کافی است!
او می خواهد در مورد طرح های شهرداری شیراز در این محله ها،ساماندهی معتادان متجاهر و ایجاد این با بررسی میدانی بهتر تصمیم بگیرد.

۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۴:۰۱:۴۴

دیدگاه های شما