امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تبریک اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در پیامی، سالروز ولادت باسعادت امیر مومنان حضرت امام علی(ع) و گرامیداشت روز پدر را تبریک گفتند.

متن پیام بدین شرح است:

زندگی امیرالمؤمنین سر تا پا درس است. 

عدالت، ایمان، صداقت، شجاعت، وفاداری به حضرت محمد(ص)، برخورد بافتوت و جوانمردانه با دشمنان ؛ رفتار پدرانه بایتیمان و ... آن حضرت را به عنوان مثل برتر و برجسته پرورش یافته مکتب انسان ساز اسلام و الگوی برترانسانی به تاریخ شناسانده است.

تأسی و پیروی از آن امام همام به معنای گام برداشتن در مسیر الهی است.

آن چیزی که در میان رفتارهای امیرالمؤمنین - که شامل همه‌ی خصلتهای نیک یک انسان و یک زمامدار است - مشاهده می‌شود و برترینِ این خصوصیات برای امروز ماست، مسئله‌ی‌بصیرت‌بخشی و بصیرت‌دهی به کسانی است که نیاز به بصیرت دارند؛ یعنی روشن کردن فضا. 

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی).

سیزدهم رجب، سالروز ولادت مولی الموحدین؛ حضرت علی بن ابیطالب ( علیه السلام )؛ یگانه‌ی تقوا، پرهیزگاری و عبادت، الگوی وفا و فداکاری در راه دین و ولایت و مظهر شجاعت، حلم، علم و عدالت است.

زندگی سراسر برکت حضرت علی (ع)، الگویی تمام عیار برای هر انسان روشن ضمیر است و منش ایشان راهنمایی نامحصور در زمان، برای سعادت دنیوی و اخروی پیروان ایشان است. مردم داری، حفظ کرامت انسانی و دفاع از حقوق تک تک آحاد جامعه از یادگارهای ماندگار علم و عمل ایشان محسوب می‌شود. 

قطعاً با رشادت‌ها و فداکاری‌های حضرت امام علی(ع) در کنار پیامبر بزرگوار اسلام(ص)، دین مبین اسلام به جهانیان معرفی شد و در همه عالم ترویج و گسترش یافت.

سیزدهم ماه رجب المرجب، میلاد مسعود و مبارک امیرالمومنین امام علی (علیه السلام)، مولود کعبه و شیرمرد میدان خدمت و عبادت و شجاعت و عطوفت که به عنوان روز پدر نامگذاری شده است فرصتی مغتنم برای تجلیل از مقام شامخ پدران عزیز جامعه بویژه پدران آسمانی و شهیدان والا مقام ماست.

 سالروز ولادت سراسر نور و با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر را صمیمانه محضر همه ملت بزرگ ایران اسلامی به ویژه مردم ولایت مدار سومین حرم اهل بیت(ع) تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم در سایه عنایات حضرت ولی عصر ( عج ) با سرلوحه قرار دادن منش و سیرت زندگانی مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین علی (ع) و دیگر ائمه معصوم در تمامی مراحل و ابعاد زندگی و در خدمتگزاری به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کوشا باشیم.

۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۳۷:۱۸

دیدگاه های شما