امروز: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای تقاطع های غیر همسطح بر زمین مانده و رفع گره های ترافیکی در رینگ های شریانی شیراز در کوتاه ترین زمان با عملکرد چهارگانه با کلنگ زنی تقاطع رحمت سفیر

علی اکبر سلطانی ریس کمیسیون عمران ،حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز   در آیین کلنگ زنی تقاطع سفیر -رحمت در سطح منطقه ۴با اعتبار ۲۵۰میلیارد تومان  از مجموعه پروژه های شهر شیراز در  سومین مرحله جشنواره جهش عمرانی ۱۱۲پروژه با اعتبار ۱۳۴۱۰میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر گفت : تحول در پروژه های عمرانی با جشنواره جهش عمرانی ر سال ۱۴۰۱با همت مجموعه شورا و شهرداری   با چند ویژگی خاص در حال رخ دادن است.
تعیین تکلیف  پروژه های بر زمین مانده یکی از ویژگی هاست .
او با بیان اینکه  بعضاً  در  شورا و شهرداری ها قبل  پروژه های جدید تعریف شده و به مرحله اجرا نرسیده یا رها شده است .
تعیین تکلیف پروژه های بر زمین مانده و  تعریف و اجرا پروژه ها براساس رفع گره های ترافیکی  و نیازهای شهروندان و شهر  و  طرح های بالا دستی مانند طرح جامع حمل و نقل و ترافیک است.
احرای سریع پروژه ها ،مهندسی ارزش و اصلاح نقشه ها برای اجرایی شدن انها ،طراحی بر اساس طرح تفضیلی و اسناد بالادستی و پرداختن به اولویت ها بر اساس طرح جامع و اعتماد به جوانان از ویژگی های این طرح ها میباشد

  به گفته ریس کمیسیون عمران ،حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز  اجرا پروژه ها با تمام ظرفیت های ترافیکی دومین ویژگی جشنواره جهش عمرانی است، در لین دوره عملکرد همه جانبه و مهندسی ارزشی و با وجود تملک در مسیر اجرا قرار می گیرند تا شاهد رها شدن پروژه های مانند. تقاطع غیر همسطح سفیر-رحمت با وجود اهمیت در محور پر تردد بلوار رحمت و رینگ های ترافیکی  به دلیل تملک رها نگردد. .
 سرعت  در اجرای پروژه مانند کاهش مدت زمان پنج ماهه در  اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح نیایش سومین ویژگی بود که سلطانی به آن پرداخت و گفت :افتتاح زود هنگام در کنار  تلاش و کار شبانه روزی سازمان عمران بعنوان بازویی اجرایی در پروژه نیایش را شاهد هستیم 
این عضو شورا اضافه کرد: آخرین ویژگی ارتباط های جنوبی_ شمالی و عرضی شهر شیراز است و باتوجه به اینکه شیراز شهری طولی است که در ارتباط های عرضی با مشکلاتی مواجه است و این راستا در جهت رفع این مشکل باید به سمت عرضی نمودن آن برویم تا مشکلات ترافیکی جهت تسهیل تردد مردم انجام شود. 
ریس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورا  در پایان گفت: امید است دهه فجر سرآغازی باشد برای جهش عمرانی در شهر شیراز و تحول خدمت به مردم باشد تا بتوانیم فاصله طبقاتی خدماتی ایجاد شده را جبران کنیم .

۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۰:۱۰:۰۳

دیدگاه های شما