امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تبریک رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت روز مهندس

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در پیامی، پنجم اسفندماه، زاد روز، خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را به تمامی تلاشگران این عرصه تبریک گفتند.
متن پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

"لو کان العلم معلقا بالثریا لتناوله رجال من ابناء الفارس"پیامبر اکرم(ص)

دانش اگر در ثریا باشد، مردمانى از سرزمين پارس بدان دست مى يابد

بر تارک تاریخ پرافتخار ایران، نام دانشمندان و مهندسان فرهیخته ای می درخشد که همواره مایه مباهات و بالندگی این مرز و بوم بوده اند.
پنجم اسفندماه، مقارن با خجسته میلاد دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، برگ زرین دیگری دراین تاریخ پر افتخار می باشد.
زادروز دانشمند و مهندس نامدار کشور، خواجه نصیرالدین طوسی، مناسبتی ارزشمند برای بزرگداشت جایگاه مهندسی است. بدون شک، نامگذاری شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلام به نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه بوده است. 
مهندسان، تداعی کنندگان ابتکار، نوآوری و خلاقیت و زمینه‌ ساز رشد و محرک موتور پیشرفت کشور هستند و به عنوان سرمایه تخصصی کشور، قادرند با بهره مندی از توانمندی های خود در عرصه های علمی، جامعه را در رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار یاری رسانند.

مهندسان متعهد و مسئولیت‌پذیر میهن اسلامی مان،در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هم ،جلوه‌های زرین و درخشانی از شاهکارهای مهندسی را خلق کردند و حماسه‌های بزرگی آفریدند و سازنده اصلی استحکامات دفاعی، پشتیبانی، فنی و مهندسی، بازسازی خرابی های جنگ تحمیلی و ایمنی، رفاه، آرامش و آسایش مردم عزیز کشور بودند و در این مسیر پرافتخار، جامعه مهندسی، شهدای گرانقدری را تقدیم آرمان‌های انقلاب و نظام نموده است و همچنان مهندسان امروز کشورمان، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی خوش درخشیده اند.
ضمن گرامیداشت نام و خاطره ی مهندسان‌شهید، فرصت را غنیمت شمرده 
و ضمن تقدير و تشكر از زحمات تلاش گران عرصه مهندسي كشور، اين روز سترگ و پرافتخار را به همه مهندسان متعهد ايران اسلامي تبریک و تهنیت عرض نموده و  سربلندی،بهروزی و سعادت یکایک شما بزرگواران را از دانای توانا خواستاریم.

امید است مهندسان امروز کشورمان، ایران،با تلاش و الگوپذیری از دانشمندانی همچون خواجه نصیرالدین طوسی، شرایط اعتلای جامعه اسلامی را مهیا نمایند.

 

۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۳:۰۷

دیدگاه های شما