امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

آیین گرامیداشت روز درختکاری در پارک کوهستانی دراک برگزار شد.

این مراسم با حضور عضو شورای اسلامی شهر، مدیر ارتفاعات شهرداری شیراز و جمع دیگری از مسئولان شهری در فضای سبز پارک کوهستانی دراک برگزار شد.

نائب رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر در این مراسم بر فرهنگسازی مبتنی بر حفظ و گسترش فضای سبز از سنین پایه تاکید کرد. 

مصطفی کیانی رحیمی با قدردانی از حضور پرشور کودکان و نوجوانان در این مراسم گفت: کاشتن یک نهال توسط دانش آموزان، حرکتی به سوی نهادینه کردن فرهنگ مهربانی با طبیعت است و شورای اسلامی شهر با تمامی توان از برگزاری چنین آیین هایی حمایت می کند. 

وی که به مناسبت اعیاد گرانقدر شعبانیه در مراسم غرس نهال در جمع دانش آموزان حضور یافته بود، اظهار کرد: سنت نیکوی درختکاری ریشه در آیین‌های پسندیده دین مبین اسلام دارد که نسبت به آن توصیه شده است.

نماینده مردم شیراز در پارلمان شهری، استعدادهای پارک کوهستانی دراک را در حوزه های زیست محیطی ارزنده ارزیابی کرد و افزود: کاشت درختان توسط نوجوانان و نونهالان حرکتی به سوی نهادینه کردن فرهنگ مهربانی وآشتی با طبیعت در نسل های آینده است و با اتخاذ چنین راهکارهای تاثیرگذاری گام های پرتوانی در راستای تربیت نیروی انسانی بر خواهیم داشت. 

کیانی رحیمی در ادامه خاطرنشان کرد: فرآیند رشد و نمو درختان عبرت آموز است. وقتی ریشه‌های نازک نهالی رو در زمین می‌کاریم و آن را از گزند وآسیب محافظت می کنیم، در حقیقت در پرتو الطاف پروردگار متعال قرار گرفته و برای جامعه و محیط پیرامون مفید واقع شده ایم. 

۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۷:۵۳:۴۴

دیدگاه های شما